Menu
Nyheder 27. juni kl. 08:50
Information om Ramsing Cup
Nyheder
Information om Ramsing Cup
Nyheder
Ramsing Cup 2016
Nyheder
ASV ønsker alle en god sommer.
Nyheder
ASV udvalget ønsker nye medlemmer

Nyheder DBU

Næste kampe
August 2016
6.
lørdag
15.00
Thisted FC
Kvinder
Senior
Jyllandserien Kvinder - Efterår 2016 • Pulje 273
Lerpytter Anlæg
Als B
Lerpytter Anlæg
9.
tirsdag
19.00
Vaarst/Fjellerad B
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2016 • Pulje 28
Vaarst Stadion
Als B
Vaarst Stadion
10.
onsdag
18.00
ASV
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (2000) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 424
Veddum Stadion
Skalborg SK
Veddum Stadion
12.
fredag
17.30
Als B
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 99
Als Stadion
Skelund IF
Als Stadion
12.
fredag
19.00
Als B
Kvinder
Senior
Jyllandserien Kvinder - Efterår 2016 • Pulje 273
Als Stadion
Aalborg Chang
Als Stadion
12.
fredag
19.00
ACN/ÅHF/GIF/GBIF
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
Stenvad Stadion
Hadsund/ASV
Stenvad Stadion
12.
fredag
19.30
Als B
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2016 • Pulje 28
Als Stadion
Svenstrup-Godthåb IF
Als Stadion
13.
lørdag
10.00
ASV/Hadsund
Herrer
U13
U13 Drenge Mester (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 713
Hadsund Stadion
Aars IK
Hadsund Stadion
13.
lørdag
11.00
Hadsund/ASV
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 534
Veddum Stadion
Hobro IK
Veddum Stadion
13.
lørdag
11.30
Eastside Viborg/BT-SVIF
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 873
Houlkærhallen
Hadsund/ASV
Houlkærhallen
15.
mandag
18.00
ASV
Kvinder
U13
U13 Piger C (04) 8M - Efterår 2016 • Pulje 64
Als Stadion
Skørping IF Frem
Als Stadion
16.
tirsdag
18.00
ASV/Hadsund
Herrer
U13
U13 Drenge 2 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 755
Hadsund Stadion
Hobro IK
Hadsund Stadion
16.
tirsdag
18.30
Nibe B
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 913
Nibe Stadion
Hadsund/ASV
Nibe Stadion
17.
onsdag
18.30
Støvring IF
Herrer
U15
U15 Drenge C (02) 8M - Efterår 2016 • Pulje 7
Støvring Stadion
ASV/Hadsund
Støvring Stadion
17.
onsdag
19.00
Bælum/Solbjerg IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2016 • Pulje 28
Bælum Stadion
Als B
Bælum Stadion
17.
onsdag
19.00
Als B
Kvinder
Senior
Jyllandserien Kvinder - Efterår 2016 • Pulje 273
Als Stadion
Lemvig GF
Als Stadion
19.
fredag
19.00
Als B
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2016 • Pulje 28
Als Stadion
Arden IF
Als Stadion
20.
lørdag
10.00
Hadsund/ASV
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 913
Hadsund Stadion
SUB 88
Hadsund Stadion
20.
lørdag
10.00
ASV (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 215
Arden Hallen
IK Rosendal
Arden Hallen
20.
lørdag
10.40
Nørager IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 215
Arden Hallen
ASV (2)
Arden Hallen
20.
lørdag
11.00
Hadsund/ASV
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 643
Als Stadion
Arden IF
Als Stadion
20.
lørdag
11.30
Hadsund/ASV
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 534
Hadsund Stadion
HVH
Hadsund Stadion
20.
lørdag
12.00
ASV
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (2000) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 424
Veddum Stadion
Kongerslev/Bælum
Veddum Stadion
20.
lørdag
13.00
Als B
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 99
Als Stadion
Hadsund B (2)
Als Stadion
21.
søndag
11.00
Hadsund/ASV
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 873
Hadsund Stadion
Støvring IF
Hadsund Stadion
21.
søndag
12.00
Hadsund/ASV
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
Hadsund Stadion
Fortuna Randers
Hadsund Stadion
22.
mandag
18.30
Aalborg KFUM
Kvinder
Senior
Jyllandserien Kvinder - Efterår 2016 • Pulje 273
Nordjyske Bank Arena
Als B
Nordjyske Bank Arena
23.
tirsdag
19.15
Støvring IF
Herrer
U13
U13 Drenge Mester (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 713
Støvring Stadion
ASV/Hadsund
Støvring Stadion
24.
onsdag
19.00
Als B
Kvinder
Senior
Jyllandserien Kvinder - Efterår 2016 • Pulje 273
Als Stadion
Vegger/Gundersted/Farsø
Als Stadion
25.
torsdag
18.00
ASV/Hadsund
Herrer
U13
U13 Drenge 2 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 755
Hadsund Stadion
IK Rosendal
Hadsund Stadion
25.
torsdag
18.00
ASV/Hadsund
Herrer
U15
U15 Drenge C (02) 8M - Efterår 2016 • Pulje 7
Veddum Stadion
Aalborg KFUM
Veddum Stadion
25.
torsdag
18.00
Arden IF
Kvinder
U13
U13 Piger C (04) 8M - Efterår 2016 • Pulje 64
Arden Hallen
ASV
Arden Hallen
25.
torsdag
19.00
Hadsund/ASV (1/643)
Herrer
U14
DBU Jylland Pokal U14 Drenge/11 (2003) • Pulje 1
Hadsund Stadion
IK Rosendal (M/624)
Hadsund Stadion
26.
fredag
17.30
SUB 88
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 873
Skals Stadion
Hadsund/ASV
Skals Stadion
26.
fredag
19.00
SUB 88
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 534
Skals Stadion
Hadsund/ASV
Skals Stadion
27.
lørdag
10.00
ASV (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 215
Støvring Stadion
Støvring IF (2)
Støvring Stadion
27.
lørdag
10.00
ASV
Herrer
U8
U8 Drenge B (09) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 272
Skelund Stadion
St. Restrup IF
Skelund Stadion
27.
lørdag
10.30
Svenstrup-Godthåb IF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (09) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 272
Skelund Stadion
ASV
Skelund Stadion
27.
lørdag
10.40
Hobro IK
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 215
Støvring Stadion
ASV (2)
Støvring Stadion
27.
lørdag
11.00
Rebild Syd
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 913
Nørager IF's Anlæg
Hadsund/ASV
Nørager IF's Anlæg
27.
lørdag
13.00
Støvring IF
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 643
Støvring Stadion
Hadsund/ASV
Støvring Stadion
27.
lørdag
14.00
Als B
Kvinder
Senior
Jyllandserien Kvinder - Efterår 2016 • Pulje 273
Als Stadion
Brønderslev IF
Als Stadion
27.
lørdag
15.00
RKG
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2016 • Pulje 28
Klarup Stadion
Als B
Klarup Stadion
28.
søndag
11.00
Randers Freja
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
Randers Stadion
Hadsund/ASV
Randers Stadion
28.
søndag
13.00
Vive IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 99
Vive Stadion
Als B
Vive Stadion
28.
søndag
14.00
Dall/Ferslev IF
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (2000) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 424
Dall/Ferslev Stadion
ASV
Dall/Ferslev Stadion
29.
mandag
18.00
ASV
Kvinder
U13
U13 Piger C (04) 8M - Efterår 2016 • Pulje 64
Als Stadion
Støvring IF
Als Stadion
29.
mandag
18.30
ASV/Hadsund
Herrer
U13
U13 Drenge Mester (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 713
Hadsund Stadion
Nibe/Farstrup
Hadsund Stadion
30.
tirsdag
18.00
Valsgård IF 83
Herrer
U13
U13 Drenge 2 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 755
Valsgård Stadion
ASV/Hadsund
Valsgård Stadion
31.
onsdag
17.30
Gudumholm IF
Herrer
U15
U15 Drenge C (02) 8M - Efterår 2016 • Pulje 7
Gudumholm Stadion
ASV/Hadsund
Gudumholm Stadion
September 2016
1.
torsdag
18.30
Skelund IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2016 • Pulje 28
Skelund Stadion
Als B
Skelund Stadion
3.
lørdag
10.00
Arden IF
Herrer
U13
U13 Drenge 2 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 755
Arden Hallen
ASV/Hadsund
Arden Hallen
3.
lørdag
10.00
Terndrup IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 318
Terndrup Stadion
ASV
Terndrup Stadion
3.
lørdag
10.00
Skørping IF Frem (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (11) 3M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 338
Skørping Idrætscenter
ASV
Skørping Idrætscenter
3.
lørdag
10.00
IK Rosendal
Herrer
U5
U5 Drenge/Piger (12) 3M - Efterår 2016 • Pulje 342
Rosendal Stadion
ASV
Rosendal Stadion
3.
lørdag
10.20
ASV
Herrer
U5
U5 Drenge/Piger (12) 3M - Efterår 2016 • Pulje 342
Rosendal Stadion
Terndrup IF
Rosendal Stadion
3.
lørdag
10.30
ASV
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 318
Terndrup Stadion
Hadsund B (1)
Terndrup Stadion
3.
lørdag
10.30
Svenstrup-Godthåb IF
Kvinder
U13
U13 Piger C (04) 8M - Efterår 2016 • Pulje 64
Svenstrup Stadion
ASV
Svenstrup Stadion
3.
lørdag
10.45
ASV
Herrer
U6
U6 Drenge (11) 3M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 338
Skørping Idrætscenter
Terndrup IF
Skørping Idrætscenter
3.
lørdag
11.00
Hadsund/ASV
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 643
Hadsund Stadion
Skørping IF Frem
Hadsund Stadion
3.
lørdag
11.00
ASV
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 318
Terndrup Stadion
Onsild IF
Terndrup Stadion
3.
lørdag
11.15
ASV
Herrer
U6
U6 Drenge (11) 3M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 338
Skørping Idrætscenter
Hadsund B (2)
Skørping Idrætscenter
3.
lørdag
12.00
Støvring IF
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 534
Støvring Stadion
Hadsund/ASV
Støvring Stadion
3.
lørdag
13.00
Skive IK
Kvinder
Senior
Jyllandserien Kvinder - Efterår 2016 • Pulje 273
Egeris Idrætsanlæg
Als B
Egeris Idrætsanlæg
3.
lørdag
13.30
Veddum IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 99
Veddum Stadion
Als B
Veddum Stadion
4.
søndag
10.00
ASV/Hadsund
Herrer
U13
U13 Drenge Mester (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 713
Hadsund Stadion
Dronningborg B
Hadsund Stadion
4.
søndag
11.00
Hadsund/ASV
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 873
Hadsund Stadion
Viborg Nørremarken
Hadsund Stadion
4.
søndag
12.00
Hadsund/ASV
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
Hadsund Stadion
Romalt IF
Hadsund Stadion
6.
tirsdag
18.30
Hadsund/ASV
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 913
Hadsund Stadion
Randers Freja
Hadsund Stadion
7.
onsdag
18.00
LKB/Gistrup
Herrer
U15
U15 Drenge C (02) 8M - Efterår 2016 • Pulje 7
Gistrup Idrætscenter
ASV/Hadsund
Gistrup Idrætscenter
9.
fredag
18.00
Als B
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 99
Als Stadion
Visborg IF
Als Stadion
10.
lørdag
09.30
Randers Freja
Herrer
U13
U13 Drenge Mester (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 713
Randers Stadion
ASV/Hadsund
Randers Stadion
10.
lørdag
10.00
LKB/Gistrup
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 643
Gistrup Idrætscenter
Hadsund/ASV
Gistrup Idrætscenter
10.
lørdag
10.00
ASV
Kvinder
U13
U13 Piger C (04) 8M - Efterår 2016 • Pulje 64
Als Stadion
LKB/VFB
Als Stadion
10.
lørdag
10.00
Bælum/Kongerslev
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 215
Bælum Stadion
ASV (2)
Bælum Stadion
10.
lørdag
10.00
ASV
Herrer
U8
U8 Drenge B (09) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 272
Rosendal Stadion
IK Rosendal (3)
Rosendal Stadion
10.
lørdag
10.30
Hadsund/ASV
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 534
Veddum Stadion
Løgstør IF
Veddum Stadion
10.
lørdag
10.30
Rebild Syd
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 873
Nørager IF's Anlæg
Hadsund/ASV
Nørager IF's Anlæg
10.
lørdag
10.30
ASV/Hadsund
Herrer
U15
U15 Drenge C (02) 8M - Efterår 2016 • Pulje 7
Veddum Stadion
Aalborg Chang
Veddum Stadion
10.
lørdag
10.30
Hadsund B
Herrer
U8
U8 Drenge B (09) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 272
Rosendal Stadion
ASV
Rosendal Stadion
10.
lørdag
10.40
ASV (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 215
Bælum Stadion
Mariager IK
Bælum Stadion
10.
lørdag
11.30
Hadsten SK
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
NMT Arena Hadsten
Hadsund/ASV
NMT Arena Hadsten
10.
lørdag
12.00
ASV
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (2000) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 424
Veddum Stadion
Sønderup/Suldrup IK Frem
Veddum Stadion
10.
lørdag
13.30
Als B
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2016 • Pulje 28
Als Stadion
LKB/Gistrup
Als Stadion
13.
tirsdag
18.30
ASV/Hadsund
Herrer
U13
U13 Drenge 2 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 755
Hadsund Stadion
Rebild Syd
Hadsund Stadion
15.
torsdag
18.00
ASV/Hadsund
Herrer
U15
U15 Drenge C (02) 8M - Efterår 2016 • Pulje 7
Veddum Stadion
Støvring IF
Veddum Stadion
17.
lørdag
10.00
Skørping IF Frem
Kvinder
U13
U13 Piger C (04) 8M - Efterår 2016 • Pulje 64
Skørping Idrætscenter
ASV
Skørping Idrætscenter
17.
lørdag
10.00
Arden IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 215
Nørager IF's Anlæg
ASV (2)
Nørager IF's Anlæg
17.
lørdag
10.00
ASV
Herrer
U5
U5 Drenge/Piger (12) 3M - Efterår 2016 • Pulje 342
Skelund Stadion
IK Rosendal
Skelund Stadion
17.
lørdag
10.15
Hadsund B (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 318
Hadsund Stadion
ASV
Hadsund Stadion
17.
lørdag
10.15
Hadsund B (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (11) 3M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 338
Arden Hallen
ASV
Arden Hallen
17.
lørdag
10.30
ASV
Herrer
U6
U6 Drenge (11) 3M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 338
Arden Hallen
Arden IF
Arden Hallen
17.
lørdag
10.40
ASV (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 215
Nørager IF's Anlæg
Nørager IF
Nørager IF's Anlæg
17.
lørdag
10.40
Terndrup IF
Herrer
U5
U5 Drenge/Piger (12) 3M - Efterår 2016 • Pulje 342
Skelund Stadion
ASV
Skelund Stadion
17.
lørdag
10.45
ASV
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 318
Hadsund Stadion
IK Rosendal
Hadsund Stadion
17.
lørdag
11.00
Terndrup IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 318
Hadsund Stadion
ASV
Hadsund Stadion
17.
lørdag
11.15
Skørping IF Frem (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (11) 3M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 338
Arden Hallen
ASV
Arden Hallen
17.
lørdag
13.30
Als B
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2016 • Pulje 28
Als Stadion
Vaarst/Fjellerad B
Als Stadion
17.
lørdag
13.30
Hobro IK
Herrer
U13
U13 Drenge 2 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 755
DS Arena
ASV/Hadsund
DS Arena
17.
lørdag
14.00
Als B
Kvinder
Senior
Jyllandserien Kvinder - Efterår 2016 • Pulje 273
Als Stadion
Thisted FC
Als Stadion
18.
søndag
10.00
Aars IK
Herrer
U13
U13 Drenge Mester (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 713
Aars Stadion
ASV/Hadsund
Aars Stadion
18.
søndag
10.00
Hadsund/ASV
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 873
Hadsund Stadion
Eastside Viborg/BT-SVIF
Hadsund Stadion
18.
søndag
11.00
Skalborg SK
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (2000) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 424
Skalborg Stadion
ASV
Skalborg Stadion
18.
søndag
11.00
Hadsund/ASV
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 913
Hadsund Stadion
Nibe B
Hadsund Stadion
18.
søndag
11.30
Hobro IK
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 534
DS Arena
Hadsund/ASV
DS Arena
18.
søndag
12.00
Hadsund/ASV
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
Hadsund Stadion
ACN/ÅHF/GIF/GBIF
Hadsund Stadion
18.
søndag
13.00
Skelund IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 99
Skelund Stadion
Als B
Skelund Stadion
19.
mandag
18.00
ASV
Kvinder
U13
U13 Piger C (04) 8M - Efterår 2016 • Pulje 64
Als Stadion
Arden IF
Als Stadion
20.
tirsdag
19.00
Hadsund B (2)
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 99
Hadsund Stadion
Als B
Hadsund Stadion
22.
torsdag
18.00
Aalborg KFUM
Herrer
U15
U15 Drenge C (02) 8M - Efterår 2016 • Pulje 7
Nordjyske Bank Arena
ASV/Hadsund
Nordjyske Bank Arena
23.
fredag
18.30
Arden IF
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 643
Arden Hallen
Hadsund/ASV
Arden Hallen
24.
lørdag
10.00
ASV/Hadsund
Herrer
U13
U13 Drenge Mester (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 713
Hadsund Stadion
Støvring IF
Hadsund Stadion
24.
lørdag
10.00
Hobro IK
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 215
Skelund Stadion
ASV (2)
Skelund Stadion
24.
lørdag
10.00
ASV
Herrer
U8
U8 Drenge B (09) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 272
Skørping Idrætscenter
IK Rosendal (1)
Skørping Idrætscenter
24.
lørdag
10.30
Støvring IF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge B (09) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 272
Skørping Idrætscenter
ASV
Skørping Idrætscenter
24.
lørdag
10.40
ASV (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 215
Skelund Stadion
Mariager IK
Skelund Stadion
24.
lørdag
13.30
Svenstrup-Godthåb IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2016 • Pulje 28
Svenstrup Stadion
Als B
Svenstrup Stadion
24.
lørdag
16.00
Fortuna Randers
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
Langå Stadion
Hadsund/ASV
Langå Stadion
25.
søndag
10.00
IK Rosendal
Herrer
U13
U13 Drenge 2 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 755
Rosendal Stadion
ASV/Hadsund
Rosendal Stadion
25.
søndag
11.00
HVH
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 534
Hornum Stadion
Hadsund/ASV
Hornum Stadion
25.
søndag
12.00
Støvring IF
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 873
Støvring Stadion
Hadsund/ASV
Støvring Stadion
25.
søndag
13.00
Kongerslev/Bælum
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (2000) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 424
Bælum Stadion
ASV
Bælum Stadion
25.
søndag
13.00
SUB 88
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 913
Låstrup Stadion
Hadsund/ASV
Låstrup Stadion
25.
søndag
14.00
Aalborg Chang
Kvinder
Senior
Jyllandserien Kvinder - Efterår 2016 • Pulje 273
Chang's Baner
Als B
Chang's Baner
27.
tirsdag
18.00
Støvring IF
Kvinder
U13
U13 Piger C (04) 8M - Efterår 2016 • Pulje 64
Støvring Stadion
ASV
Støvring Stadion
29.
torsdag
18.00
ASV/Hadsund
Herrer
U15
U15 Drenge C (02) 8M - Efterår 2016 • Pulje 7
Veddum Stadion
Gudumholm IF
Veddum Stadion
Oktober 2016
1.
lørdag
10.00
Onsild IF
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 318
Ved Onsild Hallen
ASV
Ved Onsild Hallen
1.
lørdag
10.15
Hadsund B (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (11) 3M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 338
Hadsund Stadion
ASV
Hadsund Stadion
1.
lørdag
10.20
IK Rosendal
Herrer
U5
U5 Drenge/Piger (12) 3M - Efterår 2016 • Pulje 342
Terndrup Stadion
ASV
Terndrup Stadion
1.
lørdag
10.30
Hadsund/ASV
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 534
Veddum Stadion
SUB 88
Veddum Stadion
1.
lørdag
10.30
Hadsund B (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 318
Ved Onsild Hallen
ASV
Ved Onsild Hallen
1.
lørdag
10.40
ASV
Herrer
U5
U5 Drenge/Piger (12) 3M - Efterår 2016 • Pulje 342
Terndrup Stadion
Terndrup IF
Terndrup Stadion
1.
lørdag
10.45
Terndrup IF
Herrer
U6
U6 Drenge (11) 3M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 338
Hadsund Stadion
ASV
Hadsund Stadion
1.
lørdag
11.00
Hadsund/ASV
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 643
Als Stadion
Støvring IF
Als Stadion
1.
lørdag
11.00
ASV
Herrer
U7
U7 Drenge (10) 3M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 318
Ved Onsild Hallen
Terndrup IF (1)
Ved Onsild Hallen
1.
lørdag
11.00
ASV
Herrer
U6
U6 Drenge (11) 3M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 338
Hadsund Stadion
Skørping IF Frem (2)
Hadsund Stadion
1.
lørdag
12.00
ASV
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (2000) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 424
Veddum Stadion
Dall/Ferslev IF
Veddum Stadion
1.
lørdag
13.30
Als B
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2016 • Pulje 28
Als Stadion
Bælum/Solbjerg IF
Als Stadion
1.
lørdag
15.30
Als B
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 99
Als Stadion
Vive IF
Als Stadion
2.
søndag
10.00
Hadsund/ASV
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 873
Hadsund Stadion
SUB 88
Hadsund Stadion
2.
søndag
11.00
Nibe/Farstrup
Herrer
U13
U13 Drenge Mester (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 713
Nibe Stadion
ASV/Hadsund
Nibe Stadion
2.
søndag
11.00
Hadsund/ASV
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 913
Hadsund Stadion
Rebild Syd
Hadsund Stadion
2.
søndag
12.00
Hadsund/ASV
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
Hadsund Stadion
Randers Freja
Hadsund Stadion
2.
søndag
13.00
Lemvig GF
Kvinder
Senior
Jyllandserien Kvinder - Efterår 2016 • Pulje 273
Lemvig Stadion
Als B
Lemvig Stadion
3.
mandag
18.00
ASV
Kvinder
U13
U13 Piger C (04) 8M - Efterår 2016 • Pulje 64
Als Stadion
Svenstrup-Godthåb IF
Als Stadion
4.
tirsdag
17.30
ASV/Hadsund
Herrer
U13
U13 Drenge 2 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 755
Hadsund Stadion
Valsgård IF 83
Hadsund Stadion
6.
torsdag
18.00
ASV/Hadsund
Herrer
U15
U15 Drenge C (02) 8M - Efterår 2016 • Pulje 7
Veddum Stadion
LKB/Gistrup
Veddum Stadion
8.
lørdag
10.00
Støvring IF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 215
Støvring Stadion
ASV (2)
Støvring Stadion
8.
lørdag
10.00
ASV
Herrer
U8
U8 Drenge B (09) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 272
Svenstrup Stadion
Skørping IF Frem
Svenstrup Stadion
8.
lørdag
10.30
Hadsund/ASV
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 534
Veddum Stadion
Støvring IF
Veddum Stadion
8.
lørdag
10.30
Svenstrup-Godthåb IF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B (09) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 272
Svenstrup Stadion
ASV
Svenstrup Stadion
8.
lørdag
10.40
ASV (2)
Herrer
U10
U10 Drenge B (07) 5M - Weekend/Efterår 2016 • Pulje 215
Støvring Stadion
Bælum/Kongerslev
Støvring Stadion
8.
lørdag
11.00
Viborg Nørremarken
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 873
Nordre Skole
Hadsund/ASV
Nordre Skole
8.
lørdag
13.00
Arden IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2016 • Pulje 28
Arden Hallen
Als B
Arden Hallen
8.
lørdag
13.00
Als B
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 99
Als Stadion
Veddum IF
Als Stadion
8.
lørdag
13.00
Skørping IF Frem
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 643
Skørping Idrætscenter
Hadsund/ASV
Skørping Idrætscenter
9.
søndag
11.00
Romalt IF
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
Romalt Stadion
Hadsund/ASV
Romalt Stadion
9.
søndag
11.00
Randers Freja
Kvinder
U14
U14 Piger 1 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 913
Randers Stadion
Hadsund/ASV
Randers Stadion
9.
søndag
12.00
Aalborg Chang
Herrer
U15
U15 Drenge C (02) 8M - Efterår 2016 • Pulje 7
Chang's Baner
ASV/Hadsund
Chang's Baner
9.
søndag
14.00
Als B
Kvinder
Senior
Jyllandserien Kvinder - Efterår 2016 • Pulje 273
Als Stadion
Aalborg KFUM
Als Stadion
10.
mandag
17.30
Dronningborg B
Herrer
U13
U13 Drenge Mester (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 713
Dronningborg Stadion
ASV/Hadsund
Dronningborg Stadion
11.
tirsdag
17.30
ASV/Hadsund
Herrer
U13
U13 Drenge 2 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 755
Hadsund Stadion
Arden IF
Hadsund Stadion
11.
tirsdag
18.00
LKB/VFB
Kvinder
U13
U13 Piger C (04) 8M - Efterår 2016 • Pulje 64
Gistrup Idrætscenter
ASV
Gistrup Idrætscenter
12.
onsdag
18.30
Hadsund/ASV
Kvinder
U15
U15 Piger 1 (2002) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 873
Hadsund Stadion
Rebild Syd
Hadsund Stadion
13.
torsdag
18.00
Hadsund/ASV
Herrer
U14
U14 Drenge 1 (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 643
Hadsund Stadion
LKB/Gistrup
Hadsund Stadion
13.
torsdag
18.30
Visborg IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 99
Visborg Stadion
Als B
Visborg Stadion
15.
lørdag
10.00
ASV/Hadsund
Herrer
U13
U13 Drenge Mester (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 713
Hadsund Stadion
Randers Freja
Hadsund Stadion
15.
lørdag
10.30
Løgstør IF
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 534
Løgstør Stadion
Hadsund/ASV
Løgstør Stadion
15.
lørdag
11.00
Rebild Syd
Herrer
U13
U13 Drenge 2 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 755
Rørbæk Stadion
ASV/Hadsund
Rørbæk Stadion
15.
lørdag
12.00
Sønderup/Suldrup IK Frem
Herrer
U17
U17 Drenge 2 (2000) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 424
Suldrup Stadion
ASV
Suldrup Stadion
15.
lørdag
13.30
Als B
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2016 • Pulje 28
Als Stadion
RKG
Als Stadion
16.
søndag
12.00
Hadsund/ASV
Kvinder
U16
U16 Piger 1 (2001) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 835
Hadsund Stadion
Hadsten SK
Hadsund Stadion
16.
søndag
16.00
Brønderslev IF
Kvinder
Senior
Jyllandserien Kvinder - Efterår 2016 • Pulje 273
Arena Kop & Kande
Als B
Arena Kop & Kande
22.
lørdag
13.30
Als B
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2016 • Pulje 28
Als Stadion
Skelund IF
Als Stadion
23.
søndag
15.30
Als B
Kvinder
Senior
Jyllandserien Kvinder - Efterår 2016 • Pulje 273
Als Stadion
Skive IK
Als Stadion
29.
lørdag
13.30
LKB/Gistrup
Herrer
Senior
Herrer Serie 3 - Efterår 2016 • Pulje 28
Gistrup Idrætscenter
Als B
Gistrup Idrætscenter
30.
søndag
13.30
Vegger/Gundersted/Farsø
Kvinder
Senior
Jyllandserien Kvinder - Efterår 2016 • Pulje 273
Farsø Stadion
Als B
Farsø Stadion